top of page

Grecka uczta z Widokiem

5 lat temu zupełnie niespodziewanie zyskałam nowy adres. Ateny mnie powaliły, biorę je w całej swojej krasie i te antyczne i te kryształowe i te brudne, zamotane i obszarpane jak stara rybacka sieć.

Wiele się zmieniło od czasów drahmy, jednak błękit nieba jest bez zmian i ouzo bieleje bez zmian i zapach kwitnących pomarańczy niezmiennie wali w łeb jak zimne tzipuro w duszne południe.

O książce, o jedzeniu, siga siga, o tym jak się żyje w mieście ulu i o życiowych piwotach pogadamy przy stole skąpanym w morzu miasta.

Greckie mezedakia, owoce morza, ryby, nabiał, strączki i warzywa, wszystko co w greckiej kuchni lubię i cenię najbardziej wyląduje na Waszych talerzach.

Ubierzcie się swobodnie i przyjdźcie na najlepszy w Krakowie zachód słońca.

data: 4.06

godzina: 18.00

ilość miejsc: 10 

cena: 240 zł/os

Francuz_Siga siga_3D.jpg
Siga Siga
Czerwiec

Smak Grecji na Twoim talerzu. Najmłodsze dziecko, nieplanowane ale oczekiwane jak światło w tunelu. Będzie mnóstwo fasoli, ryby, owoce morza i najsłodsze desery świata. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu :) Premiera w czerwcu <3 

 

 

Co wspólnego mają greckie mity z dietą śródziemnomorską? Jaka jest historia najpopularniejszego modelu żywieniowego na świecie i co tak naprawdę się na niego składa?Czym jest helleński slow life i dlaczego Grecy kochają fasolę?Znajdziesz tu 80 przepisów – zarówno na klasyczne potrawy z rodzinnych greckich biesiad i tłocznych tawern, jak i na codzienne szybkie dania, które przygotujesz, wykorzystując składniki z polskich targów, bazarów i lokalnych sklepów. 

272300107_228671496121279_7918519581720323631_n_edited.jpg
10.07.2022
Save the date!

Marcyporęba

Skromna mała chata pod lasem. Ostatni dom we wsi Marcyporęba. Mieszkają tu Mark i Marta, artyści. W ogrodzie stoi długi, przyjazny stół, zadaszony żaglem. Pyszna wiejska sielanka. Las, hamaki, niebo i.... grecki grill.

Big Fat Greek is coming ;)

bottom of page